Asfalta, apvidus un sacensību skriešanas apavi: TOP atpazīstamo zīmolu modeļi

4 min.

Vari pat nepamanīt, kā skriešanas paradums pārsteidzoši viegli kļūs par Tavas ikdienas neatņemamu sastāvdaļu. Tomēr dažreiz lielāku izaicinājumu mēdz sagādāt tam piemērotas garderobes izveidošana, kas balstās uz dažādiem skriešanas apstākļiem paredzēto apavu izvēli. Kādi skriešanas apavi paaugstinās treniņu produktivitāti un sniegs Tev lielāku gandarījumu?

Iepazīsti populārākos skriešanas apavu veidus un uzzini, kādām aktivitātēm tie ir paredzēti.

Asfalta skriešanas apavi: izvēlies labu amortizāciju

Pilsētas skriešanas apavi – treniņu apavi, kas ir piemēroti aktvitātēm uz cietiem segumiem. Daudzi modeļi ietilpst vienlaicīgi abās kategorijās, tomēr tieši asfalta skriešanas apavi izceļas ar tiem raksturīgo augsto amortizācijas līmeni. Lai apavi spētu veiksmīgi paveikt tiem paredzētu uzdevumu, atbilstoša modeļa pielāgošanā tiek ņemts vērā skrējēja svars – lielākam svara rādītajam būs nepieciešams augstāks amortizācijas līmenis.

Vīrietis trenējas uz asfalta seguma asfalta skriešanas apavos

Ja konkrēta modeļa aprakstā nav norādīts maksimālais to nēsātāja svars, meklē apavus, kuriem ir augsts amortizācijas līmenis. Par vērtīgu norādi kļūs arī „drop” vērtība jeb zoles kritums starp papēdi, kas skriešanas apavos tiek izvietots augstāk, un pirkstgaliem. Bieži vien augstāks (aptuveni 10-12 mm) kritums norāda uz lielāku amortizāciju.

adidas

Izvēloties adidas asfalta skriešanas apavus, Tu iegūsti pārliecību par to, ka Tavs treniņš būs maksimāli produktīvs un, pats galvenais, drošs. Ar mūsdienīgākajām Lightstrike un Lightstrike Pro amortizācijas sistēmām aprīkotie ADIDAS ADIZERO SL RUNNING SHOES apavi nodrošina skrējējiem veiktspējas saglabāšanu garo distanču laikā un uzlabo koncentrēšanās spējas ar katru nākamo soli. Adidas Adizero līnija, kas sajūsmina skrējējus visā pasaulē, satur būtiskākos pamatelementus, kas nodrošina līdzsvaru starp tādiem rādītājiem kā stabilitāte, izturība un amortizācija.

Asics

Asics Dynablast 3 apavi no Asics Performance kolekcijas tika īpaši izveidoti skriešanai pa cietām skriešanas trasēm. Tie nodrošina nepārspējamu komfortu potīšu un ceļu locītavām āra vai sporta zāles treniņu laikā. Izstrādāti no mīksta trikotāžas auduma, tie uzlabo piegulumu, komfortu un garantē elpojamību. FlyteFoam Blast putas, no kurām sastāv šis modelis, sniedz augstu amortizācijas līmeni, kā arī piešķir dinamiskumu atspērienam skriešanas laikā.

Mizuno

Japāņu zīmola Mizuno apavus Wave Skyrise 3 raksturo mīkstums, kura intensitāte tika palielināta īkšķa zonas apvidū. No AirMesh sietiņa izgatavotā virsdaļa līdzinās sintētiskam trikotāžas audumam, kas sniedz komfortu asfalta seguma mērošanas laikā. Par augstu amortizācijas līmeni atbild biezā Mizuno Enerzy putu zole. Turklāt apavu protektors ir aprīkots ar X10 gumiju, kas atrodas tikai stratēģiski nozīmīgās vietās uz papēža, ievērojami palielinot apava elastību.

Taku apavi: neaizstājami uz meža takas

Ja treniņi pilsētas džungļos Tevi nogurdina vai vienkārši vēlies baudīt aktīvitātes brīvā dabā, Tev noderēs taku skriešanas apavi, t. i., apavi, kas ir paredzēti treniņiem apvidū. Šo apavu gadījumā svarīgāka par amortizāciju ir izturīga zole ar protektoru. Tā nodrošina labu saķeri uz meža vai kalnu takām, atvieglo pārvietošanos pa nelīdzenu virsmu un novērš slīdēšanu. Augstas kvalitātes taku apavi ir aprīkoti arī ar pastiprinātu augšdaļu, tāpēc, ja plāno regulārus treniņus dabā, šāds modelis kļūs par veiksmīgu ieguldījumu.

Vīrietis skrien brīva dabā pa taku apvidus skriešanas apavos

adidas

Vadošā adidas zīmola apvidus skriešanas apavi Terrex Agravic Flow 2 tika izstrādāti ar domu tieši par kalnu takām. Modeli, kura izturību pārbaudīja un testēja eksperti brīvdabas skriešanas jomā, raksturo izturīga aizsardzība un viegla amortizācija. Nodilumizturīga, tīklveida virsa ar īpašu konstrukciju rūpējas par elpojamību skrējiena laikā. Turpretī ārējā, ar Continental™ tehnoloģiju aprīkotā zole ar radzēm, nodrošina saķeri jebkuros apstākļos.

Gatavojies skrējienam pa sevišķi dubļainu maršrutu? Adidas Terrex Agravic Flow 2 Gtx GORE-TEX skriešanas apavi stāsies pretī skarbajiem laikapstākļiem pateicoties to elpojošai membrānai, kas novērš mitruma iekļūšanu apavos. Par Tavu drošību parūpēsies arī Lightstrike amortizācijas sistēma, atbalstot ātrumu un izveicību uz nelīdzena un dubļaina pamata.

Salomon

Salomon taku skriešanas apavi atbildīs pat vispieredzējušāko skrējēju prasībām. Taku maršrutiem paredzētais Speedcross 6 modelis sniedz viegluma sajūtu un ievērojamu saķeri ar virsmu, vienlaikus ātrāk novadot dubļus. Tā augšdaļa tika izgatavota no cieša pinuma tīkla, kas novērš akmentiņu un augsnes daļiņu iekļūšanu starp pēdu un iekšzoli.

Ja Tavs plānotais maršruts ved pa slapjiem un nelīdzeniem posmiem, atklāj Supercross 4 Gtx W GORE-TEX apavus, kas, pateicoties specializētai membrānai, saglabās Tavas pēdas sausas gan no iekšpuses, gan no ārpuses.

New Balance

Rūpēs par par taku skriešanas cienītājiem New Balance izveidoja Fresh Foam Hierro v7 modeli, kas izturēs pārbaudījumus pat visprasīgākajos apvidos. Sava piekritēju pulka atzinību tas ieguva, pateicoties jaunajam, ārkārtīgi vieglajam svaram, kas būtiski ietekmē skriešanas ātrumu un komfortu. New Balance Hierro v7 skriešanas apavi apvieno izcilu amortizāciju un nepārspējamu saķeri, kādu garantē Vibram Megagrip zole.

Asics

Asics apavi, jo īpaši Gel Sonoma 7 modelis, nodrošina lielisku saķeri apvidus skriešanas laikā, pateicoties īpašam protektoram. Turklāt vidus zole, kas pilnībā ir izgatavota ar AMPLIFOAM™ tehnoloģijas palīdzību, garantē īpašu komfortu, skrienot pa nelīdzenu virsmu. Savukārt pēdas aizmugurējā daļa tika aprīkota ar GEL™ tehnoloģiju, kas mīkstina pēdas triecienu pret pamatni.

Treniņu apavi: ikdienas džogingam

Treniņu apavi – klasiskākais un vienlaikus arī visdaudzpusīgākais skriešanas apavu modelis, kas ir piemērots gan iesācējiem, gan pieredzējušiem skrējējiem. Tas būs īpaši atbilstošs ikdienas, nedaudz garākiem, tomēr ne pārāk ātriem treniņiem. Apavi teicami noder arī skriešanai pa virsmām ar stingru pamatni, sniedzot optimālu komforta sajūtu un samazinot traumu gūšanas risku līdz minimumam.

Divi cilvēki treniņu skriešanas apavos

Treniņu skriešanas apaviem piemīt diezgan izturīga konstrukcija, biezāka zole, un tie ir aprīkoti ar stingruma un stabilizācijas sistēmām, kas amortizē grūdienus un mīkstina pēdas triecienus pret pamatni, tādējādi mazinot slodzi uz locītavām. Pielāgo amortizācijas pakāpi atbilstoši savam pēdas tipam – pronācijas, supinācijas vai neitrālajam. Uzzini par to vairāk no rakstiem par atbilstošu sieviešu un vīriešu skriešanas apavu pielāgošanu.

UZMANĪBU!

Skriešanas apavu iegādes laikā, izvēlies modeli kas sniedz pēdai 0,5-1 cm brīvas vietas. Treniņa laikā pēdas pietūkst, tāpēc nedaudz lielāki apavi pasargās Tevi no tulznām vai noberzumiem.

Sacensību apavi: neaizvietojami sacensībās

Sacensību skriešanas apavi veido pretstatu treniņu apaviem. Ilgtermiņā tie nebūs piemēroti garajam ikdienas džogingam, tomēr tie spēlē nozīmīgu lomu dinamiskā treniņa laikā vai sacensībās. Šiem modeļiem piemīt vieglums un lielāka mīkstuma pakāpe, kā arī labāka piegulēšana. Savukārt amortizācijas un stingruma sistēmu esamība tiek samazināta gandrīz līdz minimumam.

Sacensību apavu zole

Šie skriešanas apavi nodrošina efektīvāku skriešanas dinamiku, tāpēc tos novērtēs īpaši pieredzējuši sportisti, kuri vēlas sasniegt pēc iespējas labākus rezultātus. Tomēr modeli nevajadzētu izmantot ikdienas treniņiem, tāpēc ka tas ne tikai nav spējīgs garantēt Tev pienācīgu amortizāciju, bet arī ātrāk nolietosies.

Lai gan skriešanas apavos izmantotās modernās tehnoloģijas nevar aizstāt pašus treniņus, tās var padarīt tos patīkamākus, baudāmākus un, pats galvenais, drošākus. Pārbaudi, kādus skriešanas apavus esam Tev sagatavojuši eapavi.lv un atrodi modeli, kas apmierinās Tavu sportisko apetīti. Veiksmīgu treniņu!

Orģinālā raksta tekstu bloga eapavi.lv vajadzībām ir tulkojusi un pielāgojusi Katrīna Paškeviča
Mēs iesakām:
Pievienojies mūsu Jaunumu biļetenam (sīkāka informācija Noteikumos) un...saņem 10€ atlaidi pirmajiem pirkumiem!*
Pārbaudīt veikalā
aldo somas, michael kors somas, čības, nike cimdi, anekke somas, botforti, naudas maki, jāšanas ķiveres