Melnā Piektdiena – kā radās nosaukums un vai tās laikā ir vērts iepirkties?

2 min.

Melnā Piektdiena jeb neatkārtojama iespēja iepirkties par izdevīgām cenām, tāpat kā Valentīndiena vai Helovīns, atceļoja pie mums no Amerikas Savienotajām Valstīm. Šogad iepirkšanās svētki iekrīt 25. novembrī, tomēr tā nav vienīgā diena, kad spēkā stājas lielās atlaides – par apzīmējumu tam, ka akcijas turpinās visas nedēļas nogales un pat nedēļas garumā, kalpo „Melnās nedēļas nogales” vai „Melnās nedēļas” jēdziens.

 

Kāpēc īpašā iepirkšanās diena tika nodēvēta par „melno” un vai svētku laikā ir vērts sekot līdzi atlaižu pasākumiem? Šis raksts Tev par to pastāstīs.

Kā radās Melnās Piektdienas nosaukums?

Melnā Piektdiena Amerikas Savienotajās Valstīs tiek svinēta nākamajā dienā pēc Pateicības dienas, kurā amerikāņi bauda pildītu tītara un ceptu kartupeļu ēdienus. Vai esi aizdomājies, kāpēc piektdiena tiek dēvēta tieši par „melno”? Atbildi uz šo jautājumu pietuvina mums vairākas teorijas. Lūk, dažas no tām:

  1. Pagājušā gadsimta 50. gados piektdienā, kas seko pēc Pateicības dienas, Amerikas pilsoņi masveidā ziņoja par savu prombūtni darbā, kuru attaisnoja ar sliktu pašsajūtu, un, izmantojot šo paņēmienu, pagarināja nedēļas nogali līdz četrām dienām. Šajā svētku laikā nereti gadījās arī tā, ka daži no darbiniekiem pat pilnībā pameta savas darba vietas.

  2. Melnās Piektdienas nosaukums esot cēlies no grāmatvedības ierakstiem. Agrākajos laikos augsts pārdošanas rādītājs tika ierakstīts ar melnu tinti. Līdz ar to, ja uzņēmēja rēķini bija melnā krāsā, tas liecināja par lielu peļņu.

  3. Cits pieņēmums, savukārt, vēsta, ka nosaukums „Melnā Piektdiena” ir saistīts ar policijas žargonu. Par iemeslu tiek minēts tas, ka šajā dienā tiesību sargiem ir darba pilnas rokas „iepirkšanās traukuma” pārņemto cilvēku pūļu uzraudzības dēļ.

Sieviete tur dažādas krāsas iepirkumu maisiņiem ar uzrakstu Melnā piektdiena

Pastāv vairāki Melnās Piektdienas stāsta pieņēmumi.

Melnā Piektdiena, Melnā nedēļas nogale un Melnā nedēļa – kā lai to saprot?

Sākotnēji lielāko atlaižu akciju diena Amerikas Savienotajās Valstīs bija piektdiena. Tomēr ātri vien Melnā Piektdiena pārņēma arī visu nedēļas nogali līdz pat svētdienas beigām. Turpmākajos gados tiešsaistes veikali pirmdienā pēc iepirkšanās neprāta, stacionārajos veikalos, ieviesa savas kiber akcijas. Tādā veidā ir izveidojies arī „Kiber pirmdienas” nosaukums. Pašlaik robežas starp iepirkšanos bezsaistē un tiešsaistē pakāpeniski saplūst. Vairākums veikalu pieņem lēmumu par akcijas sākšanu piektdienā un tās pabeigšanu svētdienā vai pat, paliekot uzticīgiem Melnās nedēļas gaitai, tās pagarināšanu.

Vai Melnajā Piektdienā ir vērts iepirkties?

Melnajā Piektdienā veikali piedāvā iespaidīgas atlaides, kas dažkārt sniedzas līdz pat 60%. Labākās akcijas, vislielākās izpārdošanas… – saukļi ir manāmi visapkārt – gan lielākās veikalu daļas skatlogos, gan arī tiešsaistē. Tā ir lieliska iespēja pārbaudīt to, vai īpašais piedāvājums gadījumā šobrīd neattiecas arī uz Tavu sapņu produktu.

No Melnās Piektdienas līdz pirmssvētku iepirkšanās laikam paliek tikai neliels brīdis, tomēr, iepērkoties savlaicīgi agrāk, Tu vari ievērojami ietaupīt!

Neaizmirsti, ka Amerikas Savienotajās Valstīs Melnā Piektdiena uzsāk arī pirmssvētku iepirkšanās sezonu. Vērienīgi cenu samazinājumi veido lielisku svētku dāvanu iegādes iespēju meitenei, pusim vai ģimenes locekļiem. Melnās nedēļas laikā eapavi.lv tiešsaistes veikalā par samazinātu cenu Tu noteikti atradīsi sieviešu un vīriešu pulksteņus, somiņas, kā arī daudzus apavu, tostarp arī augstākās klases zīmolu, modeļus. Tieši tāpēc ir vērts sekot līdzi mūsu sociālajiem medijiem, kā arī veikala vietnei, lai nepalaistu garām gada lielākās atlaides!

 

Ko iegādāties Melnajā Piektdienā?

Kā jau iepriekš noskaidrojām, Melnajā Piektdienā ir vērts iepirkties, tomēr… pārdomāti. Apģērbi, apavi, elektropreces –lūk, populārākā patērētāju izvēle cenu krituma laikā. Lielākajās izpārdošanās tik viegli ir ļauties kārdinājumam un iegādāties kaut ko, kas patiesībā nemaz Tev nav nepieciešams. Kādu padomu varam Tev sniegt? Sagatavo savu iepirkšanās stratēģiju pirms 25. novembra, kuru stingri ievēro emociju uzplūdumā. Tas noteikti Tev palīdzēs. Ņemot vērā visu iepriekš minēto, Melnajā Piektdienā vari pievērst uzmanību šādu produktu iegādei:

 

Lasi arī:

>>> Moderni sieviešu zābaki – kādus meklēt eapavi.lv Melnajā Piektdienā?

 

 

 

Orģinālā raksta tekstu bloga eapavi.lv vajadzībām ir tulkojusi un pielāgojusi Katrīna Paškeviča
Mēs iesakām:
Pievienojies mūsu Jaunumu biļetenam (sīkāka informācija Noteikumos) un...saņem 10€ atlaidi pirmajiem pirkumiem!*
Pārbaudīt veikalā
ecco ziemas zābaki bērniem, sieviešu jostas, kedas, ausu sildītāji, sniega zābaki, šņorzābaki, tommy hilfiger somas, vīriešu naudas maki