Kā ātri izžāvēt apavus? Ieteikumi ne tikai rudenim un ziemai

1 min.

Šāds notikumu pavērsiens Tev noteikti ir zināms. Kad esi devies arā no mājām it nekas neliecināja par to, ka pēkšņi Tevi sagaidīs lietusgāze, tādēļ izvēle krita nevis uz gumijas zābakiem, bet gan apaviem, kurus Tu nēsā labā laikā. Diemžēl pastaiga beidzās ar sabojātu garastāvokli un… samirkušiem apaviem. Kā tos ātri izžāvēt un, pats galvenais, nesabojāt?

Iekāpi peļķē vai varbūt iztīrīji apavus un nevari vien sagaidīt, līdz varēsi tos atkal uzvilkt? Esam Tev sagatavojuši dažus pārbaudītus padomus.

Apavu žāvēšana – kā to nedarīt?

Sākšu no pretējās puses – ar to, no kādām darbībām vajadzētu izvairīties gadījumā, ja vēlaties izžāvēt apavus. Nepacietīgie bieži vien paliek samērcētus apavus zem radiatora, vai žāvē tos ar karstu matu fēna gaisa plūsmu, cerot uz ātru rezultātu. Diemžēl šāda rīcība var beigties ar apavu deformāciju nevienmērīgā siltuma sadalījuma dēļ. Vēl viena iepriekš minēto darbību blakusparādība jeb atlīmēšanās draud īpaši sporta apaviem, kuri sastāv no vairākiem salīmētiem elementiem.

Kā žāvēt apavus tiem drošā veidā?

Sāc procedūru ar apavu atsiešanu (ja tie ir sasieti), ļaujot izžūt to virsmai. Lai apavi saglabātu formu, tos ir nepieciešams aizpildīt. Šim nolūkam vislabāk noderēs avīzes, kuras ne tikai iestīvinās apavu augšējo daļu, bet arī uzsūks mitrumu. Tam piemīt īpaši būtiska nozīme ādas apavu gadījumā, kuri žāvēšanas laikā viegli saraujas.

Sieviete melnos, ādas augstpapēžu zābakos šķērso peļķi.

Eksperta ieteikums

Pielietojot iepriekš aprakstīto paņēmienu, izvairies no krāsainu un glancētu avīžu izmantošanas, kas var iekrāsot apavu iekšpusi.

Vienlīdz labas higroskopiskās īpašības piemīt arī rīsiem vai tualetes papīram, kas līdzīgi avīzēm, veiksmīgi uzsūks lieko mitrumu. Pirmā materiāla gadījumā pilnībā pietiks ar vienu ēdamkaroti ar kaudzīti. Tomēr atceries nomainīt šos pildījumus ik pēc 2-3 stundām.

Prāto, kā ātri izžāvēt apavus pēc mazgāšanas vai to saslapināšanas? Tieši tāpat kā mitras drēbes, vari tās pakārt uz veļas auklas. Tomēr šis risinājums ir attiecināms tikai uz apaviem ar augstu un mīkstu virsu, piemēram, uz auduma kedām. Piestiprini apavus aiz to mēles vai augšdaļas ar veļas knaģiem. Neaizmirsti, ka apavus nedrīkst saliekt, pretējā gadījumā tie zaudēs savu formu.

Lasi arī: Kā iztīrīt baltus apavus? Atklāj drošus veidus!>>>

Ko iesākt ar slapajiem apaviem

Tu jau zini, kā izžāvēt apavu iekšpusi, tāpēc taklāts paliek tikai jautājums, kur to darīt? Izvairies no apavu novietošanas tiešu saules staru iedarbības laukā – tie ne tikai var zaudēt formu, bet arī iegūt jaunus „rotājumus” neglītu, dzeltenu iekrāsojumu veidā. Labākais risinājums ir novietot apavus sausā un siltā telpā, tomēr tālāk no saules gaismas, kas iekļūst caur logu, vai radiatora. Istabas temperatūra apaviem ir visdrošākā.

Tomēr saskaņā ar noteikumu, kas vēsta, ka labākā aizsardzība ir uzbrukums, vēl pirms apavu uzvilkšanas ir ieteicams tos pakļaut rūpīgai impregnēšanai. Pateicoties tam, Tu piešķirsi apaviem ūdensizturīgu aizsargpārklājumu, kas mazinās to saslapināšanas risku. Specializētus preparātus, kas efektīvi aizsargās Tavus apavus, atradīsi eapavi.lv veikalā!

Orģinālā raksta tekstu bloga eapavi.lv vajadzībām ir tulkojusi un pielāgojusi Katrīna Paškeviča
Mēs iesakām:
Pievienojies mūsu Jaunumu biļetenam (sīkāka informācija Noteikumos) un...saņem 10€ atlaidi pirmajiem pirkumiem!*
Pārbaudīt veikalā
ugg zābaki, pinko, kurpju šņores, nike cimdi, michael kors somas, jāšanas ķiveres, aldo somas, naudas maki