Kā iemācīt bērnam sasiet apavus? Tas ir vienkāršāk, nekā Tu domā!

2 min.
Šajā rakstā:

Kurpju auklu siešana mazulim ir liels izaicnājums. Lai gan paņēmienu ir daudz, ne katrs no tiem darbojas. Tomēr nezaudē cerību pēc dažiem (vai pat desmitiem) neveiksmīgu mēģinājumu, jo steidzos Tev palīgā. Apavu siešanas māksla nav tik sarežģīta, kā tas varētu šķist. Turklāt ar nelielu fantāzijas pieskārienu tā pārvērtīsies lieliskā izklaidē Jums abiem!

Kā zināms, mācīšanās prasa pacietību. Neskatoties uz to, pastāv veidi, kas palīdz to padarīt raitāku. Kā ātri iemācīt bērnam sasiet kurpju auklas? Tam ir risinājums!

Pirms uzsākat auklu siešanas mācības apgūšanu uz „dzīvā modeļa”, vispirms ir vērts pavingrināties uz parauga no kartona. Mazulim būs vieglāk koncentrēties, ja apavi nebūs viņam kājās. Visbeidzot daudz prieka viņam sagādās pati šablona izgatavošana, kas turpmāk mudinās viņu vingrināties.

Kā sagatavot šādu modeli? Tas ir vienkārši! Izveidojiet to kopā, pārzīmējot uz kartona parastā apava pamatni. Būtu labāk, ja tas piederētu mammai, tētim vai vecākajam brālim vai māsai, nevis mazulim. Jo lielāka ir piegrieztne, jo vieglāk uz tās ir kaut ko parādīt. Izgrieziet paraugu pēc iepriekš iezīmētās kontūras un ar caurumotāju vai šķērēm uztaisiet tajā caurumus. Iesieniet tajos kurpju auklas (lentītes) un… pie lietas! Lai mazulim būtu vieglāt ievērot pareizo secību, vērts izmantot divas dažāsas krāsas kurpju šņores tā, kā tas ir parādīts attēlā zemāk.

Kartona apava šablons ar krāsainām kurpju auklām

Eksperta padoms

Lai apavu siešanas apguvi bērniem padarītu patīkamāku, izkrāsojiet un/vai izrotājiet no kartona izgriezto apavu, izmantojot šim nolūkam uzlīmes vai krāsainus pušķus.

Kā iemācīt bērnam sasiet kurpju šņores? Ierosini bērna iztēli!

Zaķīša paņēmiens

Viens no iedarbīgākajiem paņēmieniem ir „zaķīša” siešanas veids. Tas ir ne tikai vienkāršs, bet arī saistošs sižeta ziņā. Punkts pēc punkta izskaidrošu Tev, kas tieši ir tā pamatā. Tas izskatās šādi:

Meitene sasien bērnu šņorējamo apavu kurpju auklas

Tehnikas izprašanu Tev atvieglos zemāk ievietotā videoklipa noskatīšanās. Iesaku iepazīties ar to kopā ar mazuli!

Vāverītes paņēmiens

Zaķīša austiņas ir pievīlušas un joprojām lauzi galvu, kā iemācīt bērnu sasiet kurpju šņoress? Vēl viens no maniem priekšlikumiem ir dzejolis par palaidnīgo vāveri. Tas skan tā:

Zēns sasien bērnu kedu šņores

Mācot bērnam sasiet apavu auklas, ierosini viņa iztēlii

Apavu siešana majās ir viena lieta, bet pavisam cita – bērnudārzā. Jautrajā vienaudžu pulkā nav tik viegli savaldīt uzmanību, šādā situācijā ir vērts izmantot ātro paņēmienu. Kā iemācīt bērnu sasiet apavus, lai tas aizņemtu tikai dažas sekundes un neprasītu no bērna koncentrēšanos? Tas ir vienkāršāk, nekā Tu domā!

Lai pārliecinātos, ka pareizi izprati manis ieteikto veidu, noskaties videoklipu zemāk:

Jau zini, kā iemācīt bērnam sasiet kurpju auklas, tomēr joprojām meklē Tavam mazulim atbilstošu modeli? Iespējamos variantus gan ar šņorēm, gan arī līplentēm meklē eapavi.lv tiešsaistes veikalā.

Orģinālā raksta tekstu bloga eapavi.lv vajadzībām ir tulkojusi un pielāgojusi Katrīna Paškeviča
Mēs iesakām:
Pievienojies mūsu Jaunumu biļetenam (sīkāka informācija Noteikumos) un...saņem 10€ atlaidi pirmajiem pirkumiem!*
Pārbaudīt veikalā
vīriešu čības, jāšanas ķiveres, botforti, aldo somas, anekke somas, čības, kurpju šņores, ugg vīriešu zābaki