Kā iztīrīt baltus apavus? Atklāj drošus veidus!

2 min.
Šajā rakstā:

Vai zini to brīdi, kad Tavi mīļākie baltie apavi paliek pelēcīgi un zaudē savu svaigo izskatu bezmaz vai acu priekšā? Tieši tad prātā rodas jautājums, kā iztīrīt baltus apavus, lai atkal varētu baudīt to pirmreizējo izskatu? Lai drošā veidā atsvaidzinātu balto apavu izskatu, izmanto iepriekš pārbaudītus to tīrīšanas veidus.

Neskatoties uz to, vai meklē pārbaudītu veidu kedu, sporta apavu vai puszzābaku tīrīšanai, pastāv vairāki parbaudīti veidi, kas ļaus Tev sasniegt vēlamo rezultātu.

Divas švammes, dzeramā soda, etiķis, citrona un laima pusītes

Vispopulārākais balto apavu tīrīšanas veids ir izmantot dzeramo sodu

Baltu apavu tīrīšanā Tev izlīdzēs gan mājas līdzekļi, gan arī profesionālie preparāti:

Dzeramā soda

Visizplatītākais balto apavu tīrīšanas veids ar sadzīves līdzekļu palīdzību ir dzeramās sodas izmantošana, kura gandrīz noteikti atrodas Tavā virtuves skapītī. Ja nē, tad to ir iespējams iegādāties katrā pārtikas veikalā. Vienkārši saujauc 2-3 karotītes sodas ar glāzi ūdens, un samatrini iegūtajā šķīdumā lupatiņu, ar kuru pēc tam noslauki apavus līdz vēlamā rezultāta iegūšanai. Tas ir labs veids auduma apavu tīrīšanai.

Citrona sula

Vēl viens bieži ieteiktais produkts balto apavu tīrīšanai ir citrona sula. Līdzīgi kā gadījumā ar dzeramo sodu, ar 2-3 karotītēm samaisītām kopā ar ūdeni pietiks, lai iegūtu atbilstošu mikstūru. Līdzīgi iepriekš minētajam veidam, iemērc tajā lupatiņu un pacietīgi notīri apavus līdz svaiga izskata iegūšanai.

Vai zināji, ka…?

Balto apavu tīrīšana, izmantojot citronu, ļaus ne tikai atsvaidzināt to izskatu, bet arī smaržu.

Veļas pulveris

Kā izmazgāt baltus apavus? Ar veļas pulvera palīdzību! Labs veļas pulveris būs piemērots ne tikai baltā apģērba tīrīšanai, bet to var veiksmgi izmantot arī gaišu apavu mazgāšanai. Vienkārši izšķīdiniet nedaudz veļas pulvera siltā ūdenī. Iegūtajā šķīdumā ir vērts iemērkt izvilktās apavu šņores, un tajā pašā laikā noslaukiet apavus ar samērcētu tajā drānu. Šī metode būs īpaši noderīga gadījumā, ja domājat ar ko tīrīt baltus auduma apavus.

Uzmanību!

Kad balto apavu tīrīšanai izmanto veidu ar veļas pulveri, atceries bieži skalot lupatiņu zem tekoša ūdens.

Zobu pasta

Lai gan zobu birste un zobu pasta parasti saistās ar cita veida tīrīšanu, tās noderēs arī apavu gadījumā. Uzklāj nedaudz zobu pastas uz birstes un rūpīgi tīri baltus apavus tieši grūti pieejamo netīrumu vietās. Šim uzdevumam vislabāk būs piemērota balinoša zobu pasta. Noslauki no apaviem zobu pastu ar mitru drānu un atstāj tos nožūt ēnainā vietā.

Trauku mazgāšanas līdzeklis

Vēl viens veids, kas balstīts uz virtuvē atrodamo palīglīdzekļu izmantošanu – sajauc bļodā mazgāšanas līdzekli ar siltu ūdeni proporcijā 3:1. Iegūtajā šķīdumā mērcē birsti vai švammi un mazgā ar to apavus, līdz izdodas tos notīrīt.

Profesionālie līdzekļi

Ja mājas līdzekļi neraisa Tevī uzticību, nav nekādu šķēršļu tam, lai izmantotu profesionālus, apavu tīrīšanai paredzētus līdzekļus. Tiešsaistes veikala eapavi piedāvājumā ir pieejami pat tādi, kas ir īpaši paredzēti baltas krāsas apavu tīrīšanai.

Domājot par laika taupību,droši vien uzdod jautājumu, vai baltu apavu mazgāšana veļas mazgajamajā mašīnā ir pārbaudīts un iedarbīgs to tīrīšanas veids. Dažus balto apavu veidus ir iespējams mazgāt veļas mašīnā, tomēr es neiesaku šo veidu. Pie tiem ir pieskaitāmas gan auduma kedas, gan tenisa kurpes.

Savukārt ādas vai zamšādas snīkerus nevajadzētu mazgāt veļas mazgājamajā mašīnā, jo tā rezultātā var tikt bojāta gan āda, gan zamšāda. Šāda veida apavus daudz labāk ir tīrīt ar rokām, izmantojot kādu no iepriekš minētajiem paņēmieniem. Līdzīgs noteikums būtu jāpiemēro arī attiecībā uz īsajiem, it īpaši augstpapēžu, apaviem, kurus nekādā gadījumā nevajadzētu pakļaut mehāniskai mazgāšanai.

Lasi arī: Ar ko tīrīt zamšādu? Izsmeļoša pamācība >>>

Uzmanību!

Mēs vienmēr pārbaudām iepriekš minētos ieteikumus uz saviem apaviem. Tomēr pastāv iespēja, ka tekstā aprakstītie paņēmieni ne vienmēr darbojas veiksmīgi, kā rezultātā var tikt izraisīti apavu bojājumi. Atceries, ka rakstā izklāstītos risinājumus un padomus Tu izmanto uz savu atbildību, kā arī iepriekš minētais teksts nevar būt potenciālās sūdzības pamats.

Atceries!

Apavu mazgāšana veļas mazgājamajā mašīnā var veicināt bojājumus, kuri sūdzības iesniegšanas gadījumā var tikt uzksatīti par izmaiņām, kas radās nepareizi veiktas kopšanas rezultātā.

Orģinālā raksta tekstu bloga eapavi.lv vajadzībām ir tulkojusi un pielāgojusi Katrīna Paškeviča
Mēs iesakām:
Pievienojies mūsu Jaunumu biļetenam (sīkāka informācija Noteikumos) un...saņem 10€ atlaidi pirmajiem pirkumiem!*
Pārbaudīt veikalā
bērnu apavi, sieviešu mugursomas, hogl apavi, jimmi choo, bernu apavi, celojuma koferi, baldinni, guess somas, coccinele, puma apavi, sieviesu apavi, crocs zabaki, skriesanas apavi, timberland zabaki, viriesu apavi, converse kedas, penāļi, aldo, zabaki, coccinelle, michael kors somas, atlaides, apavi visiem, lasocki, vīriešu ziemas zābaki, pinko, sieviešu apavi, under amour, sudzibas, guess zābaki