Kā izvēlēties apavus platai pēdai?

2 min.

Iekšzoles garums ir atbilstošs, tomēr apavu platums nav, kā rezultātā apavi, kuru izmērs teorētiski ir pareizs, rada noberzumus. Izklausās pazīstami? Tādā gadījumā viss norāda uz to, ka Tev ir platas (savādāk sakot, pilnīgas) pēdas, kas rada grūtības atbilstošu apavu izvēlē. Šajā rakstā palīdzēsim Tev tās atrisināt pastāstot, kādi apavi ir vislabāk piemēroti platai pēdai.

Vai Tu vienmēr iegādājies jaunus apavus cerībā, ka tie pēc kāda laika izstiepsies? Vai varbūt izvēlies lielāka izmēra apavus, kas neatbilst garuma ziņā? Tev tas vairs nav jādara!

Apavi platai pēdai un augsts pacēlums – kam pievērst uzmanību?

Sāksim ar teoriju. Kas ir pēdas platums? Tādā veidā sarunvalodas līmenī tiek apzīmēts tās pilnīgums, kurš, savukārt, balstās uz četriem parametriem:

Apavu ražotāji pamazāmr sākuši apzināties to, ka ne visām viena izmēra pēdām būs teieši tāds pats pilnīgums, tāpēc daži no tiem izmanto trīspakāpju skalu, kurā norāda šo lielumu. E norāda uz šauru, G – standarta un H – platu pēdu. Dažreiz ir pieejamas arī „pusītes”, piemēram, G ½ vai H ½. Iepērkoties pievērsiet uzmanību šiem apzīmējumiem. Lai gan skala tomēr nav visprecīzākā, tā noteikti atvieglos atbilstošu apavu izvēli un palīdzēs atrast platus sieviešu apavus.

Apskati arī: Iekšzoles garums un apavu izmērs – kā atrast īsto izmēru? Uzzini pārbaudītus veidus! >>>

Pēdas pacēlums – tur tas suns aprakts

Kā noskaidrot, vai Tev ir augsts pēdas pacēlums? Visvienkāršākais risinājums tam būs ūdens tests. Novieto mitru pēdu uz papīra lapas. Pēda ar normālu pēdas pacēlumu atstās nospiedumu, kurā ir skaidri saskatāms ieliekums pēdas zoles vidusdaļā (tā vistālākajam punktam ir jāatrodas aptuveni otrā vai trešā pirksta augstumā). Ja iedobe ir seklāka – Tev ir zems pēdas pacēlums. Augsts pēdas pacēlums, kas visbiežāk ir raksturīgs pilnīgai pēdai, atstās pēdas nospiedumu ar lielāku padziļinājumu.

Kā nēsāt platus apavus?

Plato pēdu īpāšniecēm vajadzētu izvēlēties ādas vai zamšādas apavus. Šie materiāli ir elastīgi un pielāgojas pēdas kustībām, līdz ar to tie neberzīs pēdu atšķirībā no mākslīgajiem audumiem. Izvairies no apaviem ar plānām siksniņām, kuras radīs diskomforta sajūtu, atstājot uz pēdas nospiedumus. Labākās sandales platai pēdai ir lielākā mērā slēgtas un ar biezākām siksnām. Tomēr tās joprojām izskatās lieliski, piemēram, kopā ar gaisīgām kleitām. Sieviešu apaviem, kas paredzēti platai pēdai, ir jābūt uzvelkamiem un tiem nevajadzētu būt pārkā ciešiem. Tieši tāpēc Tev ideāli piemēroti apavi ir mokasīni, espadrilles vai balerīnas, tomēr tikai tādi, kuriem nav siksniņas, kas satur pēdu.

Stilistes padoms

Izvairies no apaviem ar smailu vai kvadrātveida purngalu. Dāmām ar platām pēdām šīs purngala formas vizuāli tās palielina un paplašina, padarot silueta apakšējo daļu smagnēju.

Platai pēdai īpaši paredzēti apavi

Vai elegantu apavu meklēšana platai pēdai izskatījās pēc izaicinājuma? Šobrīd daudzi ražotāji savā piedāvājumā ievieš H pilnīguma modeļus, pateicoties kuriem Tu vairs neesi lemta mūžīgi zemiem apaviem! Visērtākais veids ir laiviņas uz neliela ķīļveida vai plata un bieza papēža, noteikti ar noapaļotiem purngaliem, kuros pirkstiem būs pietiekami daudz brīvas vietas. Tie ir pieejami visdažādākās krāsās, tāpēc tos var viegli pieskaņot svinīgam pasākumam.

Uzņēmumi, kas izstrādā sporta apavus, apzinās, ka tas ir veiksmīga treniņa noteikums. Tāpēc daudzi ražotāji ievieš īpašus sporta apavus platai pēdai, lai nodrošinātu sportistam vislielāko komfortu.

Atbilstoša platuma apavu atrašana? Vienkāršāk par vienkāršu!

Vai vēlies pielāgot apavus vēl veiksmīgāk? Pārlūkojot tos eapavi veikalā, izmanto īpaši platuma lielumam paredzētu meklēšanas filtru:

Atzīmējot rūtiņu, Tu nosaki, kāds modelis ir Tev nepieciešams:

Orģinālā raksta tekstu bloga eapavi.lv vajadzībām ir tulkojusi un pielāgojusi Katrīna Paškeviča
Mēs iesakām:
Pievienojies mūsu Jaunumu biļetenam (sīkāka informācija Noteikumos) un...saņem 10€ atlaidi pirmajiem pirkumiem!*
Pārbaudīt veikalā
aldo somas, anekke somas, vīriešu čības, ugg zābaki, ugg vīriešu zābaki, pinko, michael kors somas, botforti