Kā tīrīt baltu zoli? Stāstām!

2 min.

Gan uz modes mēlēm, gan lielo pilsētu ielām atzinību gūst lielizmēra dizaina baltās krāsas snīkeri ar tiem raksturīgu balto zoli. Popularitāti ir atguvuši arī balti sieviešu zemie apavi un zābaki, kuru zole visbiežāk ir tieši baltā krāsā. Ja vēlaties, lai šīs sezonas modīgākie apavi vienmēr izskatītos nevainojami, ir vērts uzzināt, kā to balto balto zoli tīrīt.

Pārbaudi zemāk izklāstītos veidus, kas ļaus Tev atjaunot balto zoļu sākotnējo izskatu.

Specializētie tīrīšanas līdzekļi jeb pārbaudīti un droši veidi

Specializēti apavu tīrīšanas līdzekļi vienmēr ir pirmais veids, kuru ir vērts izmēģināt. Galu galā tieši tie ir radīti ar domu ne tikai par tīrīšanu, bet gan arī par Tavu apavu izturības saglabāšanu.

Viena no snīkeru kolekcionētāju gudrībām vienmēr norāda uz regularitāti kā panākumu atslēgu sporta apavu saglabāšanai teicamā stāvoklī. Tieši šī iemesla deļ pēc katras iziešanas reizes ir ieteicams vismaz vienu reizi noslaucīt apavus un to baltās zoles ar mitru drāniņu.

Uzmanību!

Atceries, ka pēc balto apavu zoļu tīrīšanas, izmantojot jebkuru no šīm metodēm, nenovietot tos žāvēšanai siltā, saulainā vietā. Šī bieži akārtotā kļūda veicina zoļu dzeltēšanu.

No specializētajiem apavu tīrīšanas līdzekļiem eksperti iesaka tos, kas ir īpaši izstrādāti tieši sporta apaviem. Labi zināmā patiesība slēpjas tajā, ja kaut kas domāts „visam”, tad īstenībā tas neder „nekam”. Tādēļ noteikti labāk ir izvairīties no universālajiem losjoniem vai šķidrumiem un izvēlēties tos, kas radīti galvenokārt baltājām sporta zolēm.

Mājas veidi jeb paņēmieni uz savu atbildību

Ja neesi apmierināts ar rezultātiem, kurus ieguvi tīrot zoles ar īpaši tam paredzētajiem produktiem, vari izmēģināt kādu no ieteiktajiem mājas paņēmieniem. Tie tomēr negarantē pilnīgu balto zoļu notīrīšanu.

Spainis ar putām, kurā ir iemērkta oranža lupatiņa, pie spaiņa atrodas birste ar baltiem sariem un dzeltena švamme

Pašmāju metodes dažkārt mēdz būt iedarbīgas, tomēr diemžēl tās ir arī riskantas.

Šī mājas preparāta pagatavošanai Tev būs būs nepieciešamas trīs sastāvdaļas, kuras noteikti ir atrodamas tavā mājoklī:

– zobu pasta (noteikti baltā krāsā!),

– daži pilieni ūdeņraža pārskābes,

– 2 ēdamkarotes dzeramās sodas.

Sajauc visas sastāvdaļas stikla traukā, līdz tās iegūs biezas masas konsistenci. Pēc tam ar zobu birstītes palīdzbu uzklāj iegūto šķīdumu uz apavu zolēm un ietin tās pārtikas plēvē. Atstāj apavus šādi ietītas apmēram uz 20 minūtēm, tad noņem plēvi un noskalo pastu no zolēm ar ūdeni.

Ja gatavojies izmēģināt šo metodi Tev būs nepieciešama:

– virtuves švamme vai kokvilnas lupatiņa,

– labas kvalitātes mazgāšanas pulveris baltām drēbēm,

– ūdens.

Iemērc švammi vai drānu ūdenī. Uz šādā veidā sagatavotā piederuma uzber nedaudz mazgāšanas pulvera. Paberzē aptraipītās zoles daļas, tomēr dari to pēc iespējas maigāk, lai nesabojātu to sākotnējo struktūru. Visbeidzot noslauki putas un atstāj apavus nožūt.

Mājas veids, izmantojot mutes dobuma skalošanas šķidrumu, ir paredzēts apaviem ar īpaši maigām zolēm (piem., no putām). Uzklāj šķidrumu uz zoles un notīri netīrumu vietas ar zobu birsti.

Baltas krāsas līdzekļi, kas paredzēti flīžu un savienojumu tīrīšanai, ir efektīvs, bet zināmā mērā riskants risinājums, ja meklē idejas tam, ka tīrīt baltas apavu zoles. Vari izmēģināt arī šo paņēmienu, tomēr vislabāk uz apaviem, kuriem vēlies piešķirt otro elpu, nevis uz tiem, kas Tev ir īpaši mīļi.

Viss tīrīšanas process izskatās tieši tāpat kā tas ir aprakstīts mutes dobuma skalošanas līdzekļa izmantošanas gadījumā. Atšķirība ir tāda, ka tiek pielietots daudz spēcīgāks tīrīšanas līdzeklis, un līdz ar to par nozīmīgu soli šī veida izmantošānā kļūst apavu augšdaļas pasargāšanas nepieciešamība. Kā to darīt? Tas ir vienkārši! Pielīmē līmlenti zoles un virsas savienojuma vietā. Kad zole ir notīrīta, noņem lenti.

Izlasi arī: Kā iztīrīt baltus apavus? Atklāj drošus veidus!>>>

Uzmanību!

Mēs vienmēr pārbaudām iepriekš minētos ieteikumus uz saviem apaviem. Tomēr pastāv iespēja, ka tekstā aprakstītie paņēmieni ne vienmēr darbojas veiksmīgi, kā rezultātā var tikt izraisīti apavu bojājumi. Atceries, ka rakstā izklāstītos risinājumus un padomus Tu izmanto uz savu atbildību, kā arī iepriekš minētais teksts nevar būt potenciālās sūdzības pamats.

Orģinālā raksta tekstu bloga eapavi.lv vajadzībām ir tulkojusi un pielāgojusi Katrīna Paškeviča
Mēs iesakām:
Pievienojies mūsu Jaunumu biļetenam (sīkāka informācija Noteikumos) un...saņem 10€ atlaidi pirmajiem pirkumiem!*
Pārbaudīt veikalā
ugg zābaki, botforti, michael kors somas, naudas maki, jāšanas ķiveres, čības, kurpju šņores, aldo somas