Kam ir jāpievērš uzmanība, izvēloties bērna pirmos apavus?

2 min.

Jūsu mazulis tikko kā spēris pirmo soli. Pēc sākotnējā prieka Tev, iespējams, ienāca prātā doma par to, ka ir pienācis laiks nopirkt bērnam pirmos apavus. Pirms steigšus dodies tos iegādāties, iepazīsties ar šo rakstu, no kura uzzināsi, kā izvēlēties atbilstošu pāri, kas nodrošinās mazo pēdiņu pareizu attīstību.

Kā izvēlēties bērnam pirmos apavus? Kuri no apaviem sniegs mazulim vislielāko komfortu? Stāstām!

Kad ir pienācis laiks pirmajiem bērna apaviem?

Vai zini teicienu, kas vēsta, ka steiga ir slikts padomdevējs? To, diemžēl, var attiecināt arī uz jautājumu, kad pienāks laiks iegādāties pirmos bērna apavus. Ar šo pirkumu nevajadzētu steigties. Ja Tavs mazulis pārvietojas kājām tikai mājās, ļauj viņam staigāt basām kājām vai zeķītēs pēc iespējas ilgāk. Šādā veidā bērns veido savu gaitas modeli, iepazīstot dažādas virsmas faktūras.

Bērns bordo krāsas biksēs un svītrainās zeķēs.

Attēla autors: Sven Brandsma on Unsplash

Neskatoties uz to, ka mazie apavi šķiet tik piemīlīgi, ar to nēsāšanu ieteicams kādu laiku uzgaidīt, ļaujot mazajām pēdiņām attīstīties dabiskā ceļā.

Tikai tad, kad mazulis, pārvarēdams dažādus seguma veidus, kā betonu, smiltis vai zāli, sāk patstāvīgi spert soļus ārā, ir vērts sākt lūkoties pēc pirmajiem bērna apaviem staigāšanai.

Kādiem ir jābūt bērna pirmajiem apaviem? Kam ir jāpievērš uzmanība

Staigāšanai pirmajos apavos pēc iespējas vairāk ir jālīdzinās pastaigai basām kājām. Par augstu, iestīvinātu apavu augšdaļu, kas ierobežo kustības, pretēji agrākos laikos izplatītajiem uzskatiem, nevar būt ne runas. Augstāki apavi ar stingru papēža daļu, protams, noderēs, tomēr ne pirmo bērna apavu lomā, kas paredzēti staigāt prasmju apgūšanai. Tie būs labāk piemēroti vecākiem bērniem, piemēram, kā bērnudārza čības. Pagaidām tomēr izvēlies modeli ar elastīgu papēža ieliktni.

Tieši tāpēc apavu virsai ir jābūt vieglai un elastīgai, kā arī spējīgai pielāgoties pēdas dabiskajām kustībām. Vislabāk tam ir piemēroti dabīgi materiāli, kas papildus nodrošina arī pareizu ventilāciju un ļauj mazajai pēdiņai elpot. Šādu apavu zolei jābūt elastīgai un salīdzinoši plānai, kas, savukārt, veicina pēdu muskuļu pareizu darbību atsķirībā no stīvajiem un smagnējiem apaviem. Par papildu proiekšrocību kļūs arī profilēta zole, kas labākajā gadījumā tika izstrādāta no ādas, kurā pēda mazāk svīdīs.

Eksperta ieteikums

Bērna pirmajiem apaviem vajadzētu viegli saliekties 1/3 no to garuma – tieši šajā vietā notiek pēdas pārnešanas kustība.

Šņorējamie vai ar līplentēm?

Ja runa ir par pašu apavu izskatu, vajadzētu pievērst uzmanību to aizdares veidam. Šņorējamie apavi nodrošinās pēdai labāku stabilitāti un atbilstošu piegulumu. Savukārt modeļus ar līplentēm noteikti novērtēs vecāki – to uzvilkšana uz rosīgajām bērna pēdiņām būs vienkāršāka. Jau nedaudz paaudzies bērns bez grūtībām uzvilks šāda veida apavus paša spēkiem. Izvairies no apaviem bez jebkādas aizdares – pastāv iespēja, ka tie nespēs nodrošināt pēdai nepieciešamo atbalstu.

Zēns svītrainā kreklā, zaļajos šortos un krāsainos apavos ar līplentēm.

Attēla autors: Rameez Remy on Unsplash

Pat pusotra gada vecs bērns var mēģināt paša spēkiem aizdarīt apavus ar līplentēm, protams, vēl ar Tavu palīdzību, tomēr sperot jau pirmo soli pretī patstāvībai.

Svarīga loma piemīt arī pirmo bērna apavu formai. Parūpējies par to, lai to purngali būtu apaļi un pietiekami plati, pateicoties kam pirkstiem nedraudētu cieša pirkstu saspiešana vienam pie otra.

Lasi arī: Kā iemācīt bērnam sasiet apavus? Tas ir vienkāršāk, nekā Tu domā!>>>

Pirmo bērna apavu izmērs

Jau atradi piemērotāko modeli, kas atbilst visām iepriekš minētajām prasībām? Lieliski! Laiks pāriet pie pareizā izmēra izvēles. Kāpēc tas ir svarīgi? Pārāk mazi apavi palielina pēdas deformācijas risku. Savukārt pārlieku lieli apavi var izraisīt ne vien klupšanu, bet arī to, ka bērns, mēģinot noturēt apavus uz pēdas, savilks pirkstus, novietot tos mākslīgā stāvoklī. Šī iemesla dēļ izplatīta vecāku vidū pirkšanas stratēģija, kas balstīta uz lielāku bērnu apavu iegādi, kā arī pieņēmuma, ka mazulis drīz no tiem izaugs, var izrādīties kaitīga.

Kā izmērīt apavu izmēru? Bērna pēdiņas zīmējuma, kas iegūts apvelkot tās aprises uz papīra lapas, garumam pievieno vienu centimetru brīvas vietas, lai sniegtu tai brīvas pārvietošanas iespēju. Ja prāto, kur gan varētu nopirkt bērnam pirmos apavus, iepazīsties ar eapavi tiešsaistes veikala piedāvājumu. Ja tie neatbildīs Tavām prasībām, neuztraucies – Tev ir tiesības veikt bezmaksas atgriešanu 100 dienu laikā.

Lasi arī: Iekšzoles garums un apavu izmērs – kā atrast īsto izmēru?>>>

Apavus, kas tika īpaši radīti ar domu par mazuļu pēdiņām, atradīsi tādu zīmolu kā Geox, Biomecanics, Superfit un Primigi piedāvājumā.

Orģinālā raksta tekstu bloga eapavi.lv vajadzībām ir tulkojusi un pielāgojusi Katrīna Paškeviča
Mēs iesakām:
Pievienojies mūsu Jaunumu biļetenam (sīkāka informācija Noteikumos) un...saņem 10€ atlaidi pirmajiem pirkumiem!*
Pārbaudīt veikalā
jāšanas ķiveres, ugg zābaki, aldo somas, nike cimdi, čības, anekke somas, lasocki, michael kors somas