Kas ir apavu pilnīgums, un kā to mērīt?

3 min.

Tas nebūs pārāk liels atklājums, ja teikšu, ka labākie apavi ir tie, kas labi pieguļ pēdai. Kamēr lielākā daļa no mums rūpējas par to, lai jaunais kurpju pāris būtu atbilstošs garuma ziņā, joprojām ir maz cilvēku, kuri apzinās to, ka pastāv vēl viens parametrs, kas jāņem vērā, un tas ir apavu pilnīgums.

Šajā rakstā es iepazīstināšu Tevi ar šo rādītāju un sniegšu padomus, kā veikt apavu pilnīgumuma mērīšanu.

Kādu informāciju mums sniedz pēdas pilnīgums?

Katra pēda ir atšķirīga. Iedomāsimies, ka diviem cilvēkiem – vienam ar lieko svaru, otram ar smalku ķermeņa uzbūves augumu ir vienāds, piemēram 39. apavu izmērs. Ir acīmredzami, ka vieni un tie paši apavi nebūs piemēroti viņiem abiem. Nemaz nerunājot par cilvēkiem, kuri cieš no plakanās pēdas, pirmā pēda pirksta deformācijas vai no pēdu tendences pietūkt. Ražotāji, sķiet, apzinās šo faktu, tāpēc dažu zīmolu piedāvājumā var atrast apavus ar dažādu pilnīgumu, kas ir pielāgoti cilvēkiem ar šaurām vai apjomīgākām pēdām.

Sāksim tomēr no pamatiem – pilnīgums tas nav tas pats, kas apavu platums. Pirmo no tiem veido vairāki parametri: priekšpēdas apkārtmērs (t. i., aiz pirkstiem), pēdas velves apkārtmērs, priekšpēdas un pēdas apkārtmērs. Līdz ar to tas nav tikai viens izmērs kā pēdas garuma gadījumā pēdas daļā, platums pēdas priekšgalā un platums papēdī. Pilnīgums tiek apzīmēts ar burtiem.

Un tieši šeit sākas klupšanas akmeņi, jo atšķirībā no iekšzoles izmēra, pilnīguma skala nav precīzi definēta un var atšķirties atkarībā no ražotāja. Tomēr ir dažas vispārīgas vadlīnijas, kurām pielāgojas vairums zīmolu. Tās sniedz zināmu priekšstatu un atvieglo apavu pāra iegādi cilvēkam ar īpašām vajadzībām.

Informācija par produktu, kurā ietilpst apavu parametri. Pilnīguma parametrs ir iezīmēts ar taisnstūri

Vai Tev patīk kedas ar ziedu rakstu? Tenisa kurpes ar interesantām apdrukām ir atrodamas mūsu eapavi veikalā.

Apavu pilnīguma veidi

Aplūkosim tuvāk, kā izskatās apavu pilnīguma apzīmējumi, kurus izmanto ražotāji:

Vai zināji, ka…?

Tirgū ir pieejami arī apavi ar J, K un M pilnīgumu, taču tie parasti ir t. s. ārstnieciskie apavi, kas paredzēti cilvēkiem ar ortopēdiskām problēmām.

Dažu pieejamo eapavi.lv veikalā produktu modeļu apraksts satur informāciju par apavu pilnīgumu. Tā ir atrodama sadaļā „Detaļas par produktu” (Izmērs un pielāgošana).

Kā izmērīt apavu pilnīgumu? Pāris vārdos par pēdas pacēlumu

Ir tik daudz teoriju, tomēr, kā lai to visu īsteno praksē? Ja tomēr ikdienas novērojumi nav pietiekami labs veids pēdas pilnīguma noteikšanai, veic t. s. mitro testu, kas ļaus Tev noskaidrot pēdas velves augstumu. Tieš šī pēdas daļa galvenokārt ir atbildīga par pilnīguma noteikšanu.

Samitrini pēdu ūdenī un uzkāp uz papīra lapas. Pēdai ar standarta pacēlumu vajadzētu atstāt nospiedumu ar izteiktu ieliekumu tās vidusdaļā – tā vistālākais punkts sniedzas līdz otrajam vai trešajam pēdas pirkstam. Cilvēkiem ar šādu pēdas pacēlumu lielākoties atbilst G veida apavu pilnīgums. Ja redzamajai uz papīra lapas pēdas formai ir raksturīgs mazāks nekā standarta ieliekums, Tev ir augts pēdas pacēlums. Tas piemīt pilnīgākai pēdai, un tā īpašniekiem grūtības sagādā tādu apavu piemeklēšana, kas neradītu spiedienu uz tās augšdaļu. Seklāks izliekums, kas atbilst zemam pēdas pacēlumam, arī var attiekties uz pilnīgāku pēdu, tomēr, par to liecina spiešanas sajūta pēdas sānu dāļās, kas rodas gandrīz visu apavu nēsāšanas laikā.

Apavi pilnīgākai pēdai

Kad runa ir par šāda veida apaviem, vissvarīgākais ir materiāls. Ja Tev ir pilnīgāka pēda, centies dot priekšroku dabīgās ādas apavu izvēlei, kas ir elastīgāki nekā makslīgās izejvielas vai eko āda.

Iepazīsties arī ar: Kā izvēlēties apavus platai pēdai? >>>

Orģinālā raksta tekstu bloga eapavi.lv vajadzībām ir tulkojusi un pielāgojusi Katrīna Paškeviča
Mēs iesakām:
Pievienojies mūsu Jaunumu biļetenam (sīkāka informācija Noteikumos) un...saņem 10€ atlaidi pirmajiem pirkumiem!*
Pārbaudīt veikalā
ugg zābaki, pinko, kurpju šņores, naudas maki, ugg vīriešu zābaki, aldo somas, botforti, čības