Sieviešu skriešanas apavi – kurus izvēlēties?

3 min.

Palīdz tikt vaļā no liekajiem kilogramiem, uzlabo garastāvokli, labvēlīgi ietekmē smadzeņu un sirds darbību – skriešana ir sporta veids, ar kuru var nodarboties katrs neatkarīgi no laikapstākļiem un vecuma, tomēr vienmēr rīkojoties apdomīgi. Sākot savu skriešanas piedzīvojumu ir vērts uzdot jautājumu kurus sieviešu skriešanas apavus izvēlēties, lai šis sporta veids turpmāk Tev sagādātu daudz prieka pilnu mirkļu?

Plašais sieviešu skriešanas apavu klāsts var kļūt pat Tavu galvassāpju cēloni. Kam pievērst uzmanību? Dalāmies padomā, kādus sieviešu skriešanas apavus meklēt jaunu dzīves rekordu uzstādīšanai.

Kādiem ir jābūt labiem skriešanas apaviem?

Tādiem, kas ir atbilstoši piemēroti Tavai pēdai. Un runa nav tikai par to garumu un platumu. Ļoti svarīgs elements, kuram jāpievērš uzmanība ir kustība, kuru izpila pēda, saskaroties ar pamatni. Apavu pielāgošana, ņemot vērā šo faktoru, nodrošinās ne tikai komfortu, bet arī pasargās Tevi no traumām.

Sieviešu apavu zole

Izvēloties skriešanas apavus, izšķiroša nozīme piemīt tam, kā kustības laikā tiek novietota Tava pēda.

Neitrāla pēda

Ideālā situācijā atrodas neitrālās pēdas īpašnieces. Šīs pēdas veiktās kustības ir visdrošākās skrējējam. Novietojot pēdu virzenā no papēža uz pirkstgalu, vispirms tiek noslogota pēdas iekšējā daļa, un tad svars tiek vienmērīgi sadalīts pa visu pēdu. Pareizi izraudzītu apavu galvenais uzdevums ir panākt tieši šo kustību. Ja Tavs pēdas veids nav neitrāls, tas nepavisam nenozīmē, ka nevari sākt skriet. Pats svarīgākais ir pielāgot tai atbilstošus apavus un vari doties ceļā!

Pronācijas pēda

Ja ķermeņa svara pārnešanas laikā no papēža uz pirkstgaliem potīte sasveras uz iekšu, tas nozīmē, ka Tavai pēdai ir raksturīgs pronācijas tips, kas nereti iet pārī ar pazeminātu pēdas velvi un plakanās pēdas esamību, lai gan pastāv arī izņēmumi. Pronācijas pēdas īpašniekiem paredzētajos skriešanas apavu iekšpusē ir jābūt iekļautiem stabilizējošiem elementiem. Soļa nestabilitāte, kas saistās ar šādu kustību, var izraisīt sāpes mugurkaulā un gurnu un ceļgalu locītavās.

Supinējoša pēda

Supinējošās pēdas gadījumā ar iepriekš minētās kustības iedarbībā potīte liecas uz āru, bet ķermeņa svars balstās uz pēdas ārējās sānu malas. Tā bieži ir sastopama kopā ar paaugstinātu pēdas velvi. Skrējēju, kuriem piemīt supinējošs pēdas veids, apaviem jānodrošina teicama amortizācija, kas ļaus novērst potītes traumas. Tieši tāpēc uz šādu apavu papēža ir jābūt izvietotiem triecienu mīkstinošiem elementiem.

Savu pēdas veidu vari viegli pārbaudīt, apskatot vecus, nedaudz nonēsātus apavus un samkelējot to visvairāk nodilušās vietas. Ja tika noberzta zoles iekšējā mala – Tev ir pronācijas pēda, ja ārējā – esi supinējošās pēdas īpašnieks. Neitrāla pēda visbiežāk slīpē papēža ārējo daļu un pēdas vidusdaļu.

Sieviešu skriešanas apavi – kā atrast tos vienīgos

Kādiem ir jābūt skriešanas apaviem? Noteikti ērtiem! Nekas tā neatņem iedvesmu aktivitātēm kā neērti apavi. Sieviešu skriešanas apavi parasti ir pieejami plašākā krāsu gammā nekā modeļi vīriešiem, tomēr iesakām šo apavu izvēles elementu izvērtēt pašās beigās. Neaizmirsti izvēlēties apavus, kuri patiešām Tev patiks – nēsāsi tos ar smaidu uz lūpām!

Šobrīd pievērsīsimies tuvāk tam, kā izvēlēties apavus, ņemot vērā to izmēru.

Skriešanas apavu izmēram ir jābūt lielākam nekā ikdienā valkājamo apavu izmēram. Tātad, ja Tavām darba laiviņām vai ballīšu kurpēm ir 39. izmērs, skriešanai, visticamāk, būs pirmēroti 40. izmēra apavi (papildus tam, ņem vērā izmēru atšķirības, kas pastāv dažādiem zīmoliem).

Svarīgākais ir skriešanas apavos atstāt nedaudz vietas pirkstiem. Tāpēc pirmām kārtām pārbaudi, kā izmērīt iekšzoles garumu un pēc tam pievieno tam no 0,5 līdz 1 cm brīvas vietas. Tomēr rīkojies apdomīgi – jo apavs ir garāks, jo tas ir platāks, un pārāk vaļīgi apavi nepiešķir lielāku komfortu.

Iekšzoles garums un apavu izmērs – kā atrast īsto izmēru? Uzzini pārbaudītus veidus!>>>

Sieviešu skriešanas apavi parasti ir šaurāki nekā vīriešu, tāpēc ka sieviešu pēdas nav tik platas kā vīriešu. Tieši tāpēc viena izmēra skriešanas apavi, kas ir piemērtoti dažādiem dzimumiem, nebūs vienādi.

Skriešanas virsmai ir nozīme

Var skriet jebkur – jā, bet ne tajos pašos apavos. Cietām virsmām (kuras mēs neiesakām) izvēlies sieviešu asfalta skriešanas apavus. Tie ir viegli, elastīgi un mīksti. Šo apavu reljefs nav pārmērīgi izteikts, kā arī tiem piemīt bieza un atsperīga zole, kas teicami amortizē triecienus.

Sieviešu apvidus skriešanas apavi kļūs par trapīgu izvēli mīkstām, dabīgām virsmām, kas bieži vien ir klātas ar smiltīm vai dubļiem. To zole ir stingra, un tai ir raksturīgs izteikts protektors, kas nodrošina labu saķeri un stabilitāti uz nelīdzena pamata.

Kā redzi, skriešanas apaviem nevajadzētu būt nejauši izvēlētiem. Pirms to iegādes ir jāpievērš uzmanība vairākiem faktoriem. Ja jau iepriekš noskaidroji savas pēdas veidu un izvēlētā maršruta segumu, atliek vien izvēlēties savu mīļāko krāsu. Vietnē eapavi.lv Tevi gaida plaša sieviešu skriešanas apavu izvēle, kas kļūs par lielisku Tava sporta tērpa papildinājumu!

Tiešsaistes veikals eapavi.lv piedavā plašu tehnoloģiski inovatīvu sieviešu skriešanas apavu klāstu, kas aprīkoti ar mūsdienīgiem un progresīviem risinājumiem, lai palīdzētu Tev trenēties droši un ērti. Atklāj New Balance piedāvājumu un atrodi savus sapņu – mīkstus un vieglus, kā arī ikviena profesionāļa prasībām atbilstošus – apavus.

Sieviete sien skriešanas apavu auklas

Ja meklē vīriešu skriešanas apavus, pārbaudi, kā tos atrast. >>>

Orģinālā raksta tekstu bloga eapavi.lv vajadzībām ir tulkojusi un pielāgojusi Katrīna Paškeviča
Mēs iesakām:
Pievienojies mūsu Jaunumu biļetenam (sīkāka informācija Noteikumos) un...saņem 10€ atlaidi pirmajiem pirkumiem!*
Pārbaudīt veikalā
ugg zābaki, kurpju šņores, vīriešu čības, lasocki, michael kors somas, aldo somas, nike cimdi, anekke somas